Mit fogadhatnak el a Tűzoltók beavatkozás alkalmával?

A fenti kérdéssel keresete meg szakszervezetünket egy tagunk, aki természetesen már a választ megkapta, viszont a kérdésre adott válasz, mind a Tűzoltók, mind a lakosság számára érdekes lehet.

A tűzoltók életét szigorú szolgálati szabályok kötik, így talán csak civil lakosság számára lehet furcsa, hogy egy belügyminiszteri rendelet szabályozza ezt a kérdést.

Ez a  49/2011. (XII. 20.) BM rendelet, mely a hivatásos katasztrófavédelmi szervek állományának, valamint a polgári védelmi szervezetek Szolgálati Szabályzatáról szól.

A rendelet 21. § 3. bekezdése így szól: Beavatkozás alkalmával alkoholmentes ital, étel helyszíni fogyasztásra elfogadható.

Reméljük ezzel is hozzájárultunk a hiteles tájékoztatáshoz.

Szeretnénk megköszönni a felvetést és persze továbbra is várjuk tagjaink kérdéseit, észrevételeit etsziroda@gmail.com email címre.

Ne felejts el követni minket a facebookon, Instagramon, Pinteresten és hívd fel erre kollegáid figyelmét is!

Egységes Tűzoltó Szakszervezet

Felhívjuk a figyelmet, hogy a honlapunkon megjelent cikkek szerzői jogi védelem alatt állnak, (1999. évi LXXV törvény) bármelyik elemének másolása csak forrás megjelöléssel engedélyezett.